PostgreSQL Eğtimi ve Danışmanlık

PostgreSQL dünyanın en iyi veri tabanıdır. Oracle sonra en fazla araca sahip gerçek bir veritabanıdır ve üstelik ücretsizdir.  Bir çok kuruluş PostgreSQL geçmekte veya kullanmaktadırlar. Açık kaynak araçların gücüyle High-Availabilty, Fail Over çözümlerini hem single hemde multi datacenter olarak yapılandırmak ve kullanmak mümkündür. Firmamız Postgres architect çözümlerini geliştirmekte ve kurulumlarını,eğitimlerini vermektedir. Aşağıda verdiğimiz hizmetlerin bir özetini bulabilirsiniz.

 

 

Sağlık kontrolü: PostgreSQL inceleyerek sizin için olabilecek problemleri önceden söylüyor, ayarlarınızı en iyi hale getiriyoruz.

Yüksek erişilebilirlik ve Hata toleransı: Patroni ile yaptığımız bu yapılandırmada çöken sunuculardan biri hemen diğerinin yerine geçiyor ve HAproxy üzerinde ip adresi de otomatik olarak güncellenerek, database bağlantı gönderen client erişimleri asla kesilmiyor. Kurulumlardan sonra DBA ekiplerine yapıyla ilgili eğitim de vermekteyiz.

Yedekleme: PgBackRest ile Point int time recovery (PITR) sunduğumuz çözüm sayesinde yedeklerinizi hem tam hemde fark yedek olarak alıyor, 1dk veya saniyeler öncesine geri getirebiliyoruz.

Performans iyileştirme (Tuning):  Postgres çalıştığı ortamı izliyor ve ortam için en iyi ayarları sizin için hazırlayıp, raporluyoruz. Bunu yaparken gerek kernel (linux) optimizasyonu ve i/o kontrolü de yapıyoruz.

Monitoring: Prometus ve Grafana ile Postgres sunucularını, Patroni, HAproxy ve yedekleme monitör etmenizi sağlıyoruz.  Tek bir ekranda tüm sistemlerinizi görebilirsiniz.