Ofisbulutta Zimbra

OB Z-mail, Zimbra OSE tabanlı olarak geliştirilen bir e-posta hizmetidir. Bu hizmet, kendi altyapısında Ceph Storage üzerine inşa edilmiş ve bulut servisi olarak sunulmaktadır. Zimbra OSE’nin varsayılan sürümlerinde bulunmayan bir dizi özelliği içerir. Bu özellikler arasında yedekleme (mailbox), ActiveSync, antispam ve USOM entegrasyonu gibi önemli özellikler bulunmaktadır.

Zimbra üzerinde sunulan servisler arasında ActiveSync ile Exchange e-posta entegrasyonu, Mailjoural ile kullanıcı bazında gelen ve giden e-postaların saklandığı bir journal mailbox özelliği bulunmaktadır.  Kullanıcı veya şirket alan adlarından gönderimler için özelleştirilebilir e-posta gönderim limitleri belirleme, kara ve beyaz antispam listelerini yönetme gibi esneklik sağlayan özellikler sunmaktadır. Hizmetin sağladığı önemli bir avantaj, Ofisbulutta’nın (OB) sadece e-posta hizmeti için ayrılmış ~120 civarında IPv4 adresi kullanmasıdır. Bu sayede spam riski minimize edilir ve gönderimler farklı IPv4 adreslerinden sıralı olarak yapılarak güvenlik artırılır.

Ayrıca, e-posta sunucularına yönelik parola denemelerine karşı otomatik blokaj özelliği, hesaplarınızın IP tabanlı bir koruma altında olmasını sağlar. Antispam koruması standart SPF, RBL, MX ve RFC kontrollerine ek olarak, OB tarafından ücretsiz olarak sağlanan listelerden de yararlanma imkanı sunar.

OB Z-mail, Zimbra OSE’nin temel özelliklerini genişleterek, kullanıcılarına güvenilir, esnek ve KVKK’ye uygun bir e-posta çözümü sunmaktadır.

Zimbra OSE varsayılan haliyle kurumlar için iyi ve net bir çözüm değildir.  31.12.23 tarihinden itibaren OSE sürümü Zimbra tarafından çıkartılmayacaktır. OB z-mail, kurumsal ihtiyaçlar sebebiyle, Zimbra OSE sürümünde olmayan birçok özelliği  ideal fiyat ve güvenlik, yedekleme, destek avantajlarıyla sunar. Dilediğiniz zaman uzmanlarımızla demo yapabilirsiniz.