Ofisbulutta Zimbra

OB Z-mail , Zimbra OSE üzerine geliştirme yapılarak üretilmiştir. Bu hizmet kendi altyapımızda, Ceph Storage (SDS mimari)  üzerinde,  bulut servisi olarak verilmektedir.  OB Z-mail hizmetin içinde Zimbra OSE , varsayılan sürümlerinde olmayan birçok özelliği içermektedir. Bu özelliklerin başlıcaları, yedekleme (mailbox), ActiveSync, antispam ve USOM entegrasyonudur.

Zimbra üzerinde verdiğimiz servisler ActiveSync (exchange email), Mailjoural (gelen ve giden epostaların kullanıcı bazın da journal mailbox saklanmasıdır. Dilediğiniz bir zaman da silinen bir epostayı burada görebilir ve sahibine tekrar iletebilirsiniz.), kullanıcı ya da şirketinize ait alan adlarından gönderimler de dilediğiniz adette eposta gönderim limiti verebilir, kara  ve beyaz antispam listelerinizi yönetebilirsiniz. Ayrıca dilediğiniz kullanıcıların sadece local eposta göndermesini sağlayabilir veya sadece sizin belirlediğiniz alan adlarına eposta gönderimine izin verebilirsiniz. Bu özellik kvkk istemiş olduğu, uyumlu bir özelliktir.

%100 kvkk uyumlu olan hizmetimiz sayesinde pahalı çözümlere gitmeye gerek kalmadan, Ofisbulutta (OB)’nın  sadece e-posta hizmeti için ayırmış olduğu ~ 120 yakın ipv4 adresiyle asla spam’a düşmezsiniz. Gönderimler de size atanan eposta sunucu’nun ipv4 adresi asla kullanılmaz. Sıralı olarak farklı ip adreslerinden eposta gönderirsiniz. Eposta sunucusuna gelebilecek parola denemeleri, belirli bir adetten sonra otomatik olarak saldırıyı yapan ip adresin bloklanmasılya sonuçlanmaktadır. Böylece hesaplarınız da ip bazın da koruması sağlanmış olmaktadır.  Antispam koruması noktasın da standart olarak verilen SPF, RBL, MX ve RFC kontrolleri dışında yine OB ait listelerden ücretsiz olarak yararlanırsınız.

Zimbra OSE varsayılan haliyle kurumlar için iyi ve net bir çözüm değildir. OB z-mail ile kurumların ihtiyaç duyabileceği birçok özellik kullanılabilir hale gelmektedir.  OB z-mail, kurumsal ihtiyaçlar sebebiyle, Zimbra OSE sürümünde olmayan birçok özelliği  ideal fiyat ve güvenlik, yedekleme, destek avantajlarıyla sunar. Dilediğiniz zaman uzmanlarımızla demo yapabilirsiniz.