OB-Antispam197

Günümüzde artan Ransomware saldırıları ve Spam mesajlar nedeniyle neredeyse eposta kullanamaz hale geldik. Bu sorun özellikle eski alan adlarında daha fazla yaşanıyor. Örneğin genel-geçer bir isme sahip, 20 senelik bir alan adınız varsa daha fazla spam alıyorsunuz demektir.

Peki spam’lar kaderimiz mi? Onlarla nasıl mücahadele edebiliriz?

Ofisbulutta’nın diğer bir ürünü olan OBmail yaklaşık 9 senedir araklıksız hizmet vermektedir. OBmail ile ActiveSync (Exchange) eposta dışında 2FA kimlik doğrulaması, Drive entegrasyonu gibi servisleri bir arada kullanabilirsiniz. (Ayrıca 120 yakın ipv4 adresimiz sayesinde, gönderdiğiniz epostalar asla spama düşmez. Her bir eposta gönderiminizde farklı bir ip adresinden gönderim sağlanmaktadır. OBmail deneyimlemek isterseniz, lütfen bizimle iletişime geçiniz.) OBmail servisinden elde ettiğimiz deneyimlerle geliştirdiğimiz Antispam197, %97.9 oranında spam koruması sağlamaktadır.

Antispam197 klasik SPF, PTR, MX, HELO, RBL ve RFC kontrollerinin dışında IP itibar kaydı, antivirüs taraması ve Whitelist /Blacklist kontolleri yapmaktadır. Karantina mailbox özelliği de bulunan servisimizde, dilerseniz eposta kullanıcılarınız için özel Whitelist ve Blacklist oluşturabilirsiniz. Bir diğer güzel özellikte hiç şüphesiz Greylist dir. Greylist gelen tüm epostaları 3dk kadar beklemeye alır, standart eposta sunucuları epostanın ulaşmadığı bilgisi aldıktan sonra 3-4dk içinde tekrar eposta iletirler. Bu durumda göndericinin kesin olarak doğru (bot olmayan) olduğunu anlamış olursunuz. Bu göndericiler bir sonraki eposta gönderimlerinde asla bekletilmezler. Ayrıca dilerseniz epostalarınızın eklerindeki dosya uzantılarınıda bloklayabilirsiniz. Örneğin hiç zip, rar uzantası almak istemeyebilirsiniz. ETRN servisiylede, eposta sunucunuza ulaşılamaması halinde bile tüm epostalar sistem de saklanır. Sunucunuz erişilebilir olduğunda otomatik olarak epostalar size iletilir.